• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Rok 2018 będzie należał do biegaczy!

Wraz z nowym rokiem wielu z nas podejmie nowe wyzwania i postawi przed sobą nowe cele. Zanim zaplanujecie swój biegowy kalendarz zajrzyjcie na odświeżoną stronę biegajmyzdema.pl,  gdzie właśnie ruszyły zapisy na tegoroczne festiwale biegowe.

Wszystko rozpocznie się już w kwietniu. Wraz z pierwszymi oznakami wiosny, w malowniczym Lidzbarku Warmińskim wystartuje Festiwal Biegowy. W ramach tego wydarzenia biegacze będą mogli zmierzyć się na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Oprócz tego po raz pierwszy wystartuje bieg dla dzieci. Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika odbędzie się 15 kwietnia i rozpocznie  Biegową Triadę Biegaj’My z DEM’a.

Miesiąc później, 22 maja czeka nas kolejne wydarzenie, tym razem w Kazimierzu Dolnym. W ramach Festiwalu Biegowego im. Jana Pawła II, biegacze także będą mogli zmierzyć się na „szybkiej 5” oraz standardowej „dyszce”. W zmaganiach będą mogły uczestniczyć też najmłodsi.

Wreszcie czerwiec, a wraz z nim Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie-Jeziornie. Tam, podziwiając uroki miejscowego uzdrowiska, będzie można analogicznie biegać na dwóch dystansach. Ponadto wystartuje kolejna, 2. edycja biegu dla dzieci. Tym razem jednak na nieco dłuższym dystansie tj. na 500 m.

 

Jesienią biegacze nie zwalniają tempa, dlatego we wrześniu odbędą się aż dwa wydarzenia biegowe. Pierwsze z  nich odbędzie się na początku miesiąca w Wilanowie. Będzie to II edycja Królewskiego Festiwalu Biegowego. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużą frekwencją, co pozwala sądzić, że w tym roku uda się rozbiegać całą dzielnicę Wilanów. Tutaj także będzie można pobiec na 5 bądź 10 km. Pod koniec września odbędzie się natomiast szczególne dla nas wydarzenie. Będzie to III edycja Biegu na Kopiec Powstania Warszawskiego, nazwanego im. Jerzego Róży ps. „Kaktus”. To wyjątkowe wydarzenie jest wyrazem hołdu bohaterom powstania warszawskiego. Ma nietypową formułę, gdyż trasa biegu obejmuje 700-metrową pętlę wokół Kopca Powstania Warszawskiego. To biegacze sami decydują o tym, jaki dystans chcą pokonać.

Jeżeli już teraz planujecie starty w biegach, to koniecznie zajrzyjcie na naszą odświeżoną stronę www.biegajmyzdema.pl i zaplanujcie udział w wydarzeniach organizowanych przez DEM’a Promotion Polska.  Już teraz możecie zarejestrować na biegi z Triady Biegaj’My z DEM’a: Festiwale Biegowe w Lidzbarku, Kazimierzu i Konstancinie – Jeziornie.

Tymczasem, abyście mogli zapoznać się z tym, jak wyglądały poprzednie edycje naszych biegów, zapraszamy na poniższe fanpage:

Bieg Lidzbarski im. Mikołaja Kopernika - https://www.facebook.com/biegwlidzbarkuwarminskim

Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II - https://www.facebook.com/biegkazimierz/

Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego - https://www.facebook.com/biegkonstancin/

Królewski Festiwal Biegowy Warszawa – Wilanów - https://www.facebook.com/biegwilanowski/

Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego - https://www.facebook.com/biegnakopiecpw/

Instagram: https://www.instagram.com/biegajmyzdema/

Share