• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Rowerowe Dni Otwarte Funduszy Europejskich na szlaku Green Velo

Lubisz wycieczki rowerowe? Chcesz lepiej poznać nasz region?

Zapraszamy Cię w imieniu organizatora - Mazury PTTK na rajd rowerowy, który odbędzie się w terminie 10 – 12 maja 2019 r. Do pokonania jest trasa rowerowa Green Velo z Lidzbarka Warmińskiego przez Bartoszyce do Korsz. Celem rajdu jest promocja efektów wdrażania Funduszy Europejskich w woj. warmińsko-mazurskim.

Udział w rajdzie jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona!

Podczas wydarzenia zaplanowano moc atrakcji. W Lidzbarku Warmińskim uczestnicy rajdu skorzystają z Term Warmińskich, jednej z największych inwestycji współfinansowanych z Funduszy Europejskich w naszym regionie. Przekonają się również jak dawna stolica Warmii odzyskuje swój blask, dzięki rewitalizacji centrum miasta. Na trasie Green Velo uczestnicy będą zwiedzali zabytki i poznawali historię regionu Warmii i Mazur. Odwiedzą między innymi sanktuarium w Stoczku Klasztornym - warmińską perełkę architektoniczną i przepięknie utrzymany pałac w Galinach. Przewodnikiem grupy będzie znany regionalista Tomasz Sowiński, który podczas wieczoru autorskiego uchyli tajemnic dotyczących regionu. Rajd dodatkowo uatrakcyjnią warsztaty, konkursy i pokazy. Jednym z nich będzie pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczestnicy wezmą udział w rajdzie na własnych rowerach. W przypadku problemów technicznych ze sprzętem pomocą posłuży mobilny serwisant. Przewidziano przerwy regeneracyjne i posiłki, zapewniony jest transport do miejsc rozpoczęcia tras wycieczek. 

Rajd skończy się w Korszach, gdzie zorganizowane będzie ogólnodostępne Miasteczko Funduszy Europejskich z lokalnymi atrakcjami i poczęstunkiem.

Nie czekaj i już dziś zapisz się na rajd rowerowy!

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.mazurypttk.pl/rajd-rowerowy.

Share