• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Powiat Lidzbarski – atrakcyjny turystycznie

Powiat Lidzbarski odnajdziemy na mapie Polski w północno-wschodniej części kraju
w województwie warmińsko-mazurskim. Tworzy go pięć gmin. Miejska – Lidzbark Warmiński, miejsko-wiejska – Orneta oraz gminy wiejskie – Lidzbark Warmiński, Kiwity, Lubomino. Rozciąga się on na ponad 920 km kw. i jest zamieszkiwany przez 42.359 osób. Leży na pograniczu Równiny Orneckiej, Wzniesień Górowskich, Pojezierza Olsztyńskiego i Niziny Sępopolskiej. Graniczy z pięcioma innymi powiatami: bartoszyckim, braniewskim, elbląskim, olsztyńskim i ostródzkim.

Źródło: archiwum Starostwa Powiatowego

Tereny powiatu charakteryzują się malowniczym krajobrazem. Przecinają je kręte rzeki
a w okolicy nie brakuje zabytków, miejsc atrakcyjnych turystycznie, tras pieszych i rowerowych, osobliwości przyrodniczych, rezerwatów przyrody oraz nieskażonego powietrza. Zaopatrzeni w dobry plan terenu odkryjemy nowe, zaskakujące miejsca.

Czytaj więcej: Powiat Lidzbarski – atrakcyjny turystycznie

Turystyka w Powiecie Olsztyńskim

Image

Powiat olsztyński to czysta i piękna ziemia. Dla turystów jest to region szczególnie interesujący, bo można tu znaleźć nie zdeptane leśne ścieżki i jeziora, na których nie ma tłoku. Nawet w szczycie sezonu letniego jest tu bardzo spokojnie. Powiat olsztyński, nie mniej atrakcyjny pod względem turystycznym niż okolice Wielkich Jezior Mazurskich, jest wciąż mało znany. Plany rozwoju regionalnego zakładają, że turystyka stanie się w przyszłości głównym źródłem dochodów mieszkańców powiatu olsztyńskiego.

Czytaj więcej: Turystyka w Powiecie Olsztyńskim