• Dziedzictwo kultury i przyrody
  Dziedzictwo kultury i przyrody
 • Usługi turystyczne
  Usługi turystyczne
 • Turystyka aktywna
  Turystyka aktywna
 • Kultura
  Kultura
 • Sztuka
  Sztuka
 • Warmiński styl
  Warmiński styl
 • Przewodnik po Warmii
  Przewodnik po Warmii

Kolorowe boisko dla szkoły w Purdzie

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Purdzie proszą o wsparcie ich pomysłu na zbudowanie boiska sportowego.

Wejdź na stronę www.koloroweboiska.pl i pomóż nam wygrać wielofunkcyjne boisko dla naszej szkoły - Publicznej Szkoły Podstawowej w Purdzie!
Wystarczy, że poświęcisz minutę na zarejestrowanie się i kilka sekund każdego dnia na oddanie głosu.
Głosowanie trwa od 18.V.2012 r. do 18.VI.2012 r.
Pamiętaj - każdy głos się liczy!
Zachęć rodzinę, sąsiadów, znajomych. Wystarczy dostęp do internetu, adres e-mail oraz odrobina chęci.

II Powiatowy Turniej Warcabowy Osób Niepełnosprawnych

30 maja 2012 r. o godz. 9:30 po raz drugi w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się Powiatowy Turniej Warcabowy Osób Niepełnosprawnych ze środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnej, szkolnej młodzieży i dzieci.

Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych PROMYK w Lidzbarku Warmińskim we współpracy z Powiatowym Środowiskowym Domem Samopomocy w Lidzbarku Warmińskim.

Powiatowy Turniej Warcabowy Osób Niepełnosprawnych

Głównym celem jest upowszechnienie gry w warcaby wśród osób z zaburzeniami psychicznymi oraz wzmocnienie oparcia społecznego poprzez wyposażenie tych osób w umiejętności umożliwiające aktywne życie w społeczeństwie.

Projekt skierowany jest do 28 uczestników z 7 ośrodków wsparcia m.in. z Lidzbarka Warmińskiego, Henrykowa, Wolnicy, Bartoszyc, Jegłownika.

Uczestnicy turnieju mają zapewnioną w ten sposób aktywną formę spędzenia wolnego czasu, rozwój logicznego myślenia, koncentracji i spostrzegawczości. To także nauka współpracy w grupie, zdrowej, sportowej rywalizacji oraz integracja z innymi uczestnikami zabawy.

Uwieńczeniem spotkania sportowego będzie wręczenie pucharów, medali oraz drobnych upominków uczestnikom.

Konkurs Fotograficzny dla Fotografów Amatorów

Uchwyć chwile, czyli uroki krainy „Wrota Warmii”
Lubomino 2012

Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców „Lubimy Lubomino” ogłasza konkurs fotograficzny:
Uchwyć chwile, czyli uroki krainy „Wrota Warmii”

Nagroda główna: Aparat Fotograficzny

Prace będą rozpatrywane w tematyce: 
przyrodniczo-architektoniczne zdjęcie krajobrazowe
(walory krajobrazowe, cenne miejsca dziedzictwa kulturowego, obiekty przyrodnicze i architektoniczne  obszaru powiatowego)

Czytaj więcej: Konkurs Fotograficzny dla Fotografów Amatorów

700 lat Pieniężna

Siedemset lat temu, w 1312 roku, Melzak, dzisiejsze Pieniężno otrzymało prawa miejskie. Przez cały rok 2012 rok odbywać się będą różne działania związane z obchodami. W styczniu został ogłoszony konkurs na logo obchodów i konkurs fotograficzny: „Gmina Pieniężno na tle zmieniających się pór roku”. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs plastyczny i literacki, którego główną tematyką będzie nasze miasteczko.

Główne uroczystości związane z obchodami 700-lecia nadania praw miejskich Pieniężnu odbędą się w dniach 1-3 czerwca 2012 roku. Impreza objęta jest honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Mariana Podziewskiego, oraz Starosty Braniewskiego Krzysztofa Kowalskiego.

700 lat Pieniężna

Liczymy, że przygotowany program artystyczny i promocja imprezy pozwoli nam gościć na obchodach kilka tysięcy osób. Główną gwiazdą obchodów będzie BAD BOYS BLUE, niemiecki zespół popularny w latach 80-tych. Grupa Bad Boys Blue powstała w 1984 roku w Kolonii w RFN z inicjatywy niemieckiego producenta Tony'ego Hendrika oraz jego żony Karin van Harren. Zespół miał stanowić przeciwwagę dla odnoszącego ogromne sukcesy duetu Modern Talking. Sukces nadszedł w 1985 roku wraz z drugim singlem zespołu, zatytułowanym "You're A Woman", który uplasował się w pierwszych dziesiątkach notowań w wielu krajach Europy. W tym samym roku premierę miał debiutancki album Bad Boys Blue - "Hot Girls - Bad Boys".

Czytaj więcej: 700 lat Pieniężna

Turniej Łuczniczy SMOKI WARMII

14 kwietnia 2012 roku (sobota) od godz. 10.00 w Hali Sportowej w Ornecie odbędzie się kolejne zadanie wspierane przez Zarząd Powiatu Lidzbarskiego w formie dotacji  organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Bystry” działający przy Zasadniczej Szkole Zawodowej CKU w Ornecie pn. „Turniej Łuczniczy „SMOKI WARMII”.

Celem imprezy jest wyłonienie najlepszych łuczników z województwa warmińsko-mazurskiego oraz promocja rozwijającej się dyscypliny sportu.

Plakat Turnieju Łuczniczego Smoki Warmii

Plakat Turnieju Łuczniczego "Smoki Warmii"

W imprezie udział wezmą także łucznicy z województwa pomorskiego. Zawodnicy będą rywalizować w kategorii łuków klasycznych (olimpijskich)- dzieci i młodzież, zaś dorośli poza łukami klasycznymi rywalizować będą w kategorii łuków bloczkowych (myśliwskich).

By nadać rangi turniejowi organizatorzy zaprosili do uczestnictwa Panią Jadwigę Wilejto, polską łuczniczkę, trenerkę, sędzię, działaczkę sportową, olimpijkę z Monachium, Montrealu i Moskwy. Poprowadzi ona wykład z historii łucznictwa.

Myśliwce F-16 zaprezentują się na Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach!

Polskie „Jastrzębie” przebiją warmińskie niebo

Tego jeszcze nie było na Warmii i Mazurach! W czasie piątego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach publiczności zaprezentuje się para legendarnych myśliwców F-16 będących na wyposażeniu Sił Powietrznych RP. – Miłośnicy lotnictwa już teraz powinni sobie zarezerwować termin 24 czerwca, bo lotniczych atrakcji będzie zdecydowanie więcej – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński.

Myśliwce F-16, fot. Mariusz Adamski (www.air2air.net)Myśliwce F-16, fot. Mariusz Adamski, www.air2air.net

Ta informacja powinna zelektryzować wszystkich fanów lotnictwa, ale także osoby, które średnio interesują się tematyką lotniczą.

Czytaj więcej: Myśliwce F-16 zaprezentują się na Rodzinnym Pikniku Lotniczym w Gryźlinach!